MSLTA Vision Program players list

Vision Program  
MSLTA BEST KIDS  
Girls  
No. Name  
1 Rutuja S Bhosale Pune
2 Akanksha Nitture Navi Mumbai
3 Vaishnavi Adkar Pune
4 Ruma  Gaikaiwari Pune
5 Mihika Yadav Mumbai
6 Snehal Mane Pune
7 Bela Tamhankar Pune
Boys  
No. Name  
1 Arjun Kadhe Pune
2 Aryan Goveas Mumbai
3 Manas Manoj Dhamne Pune
4 Sandesh Kurale Kolhapur
5 Saheb G  Sodhi Mumbai

 

Vision Prospects  
Girls  
No. Name  
1 Asmi Nihar  Adkar Pune
2 Prisha Nikhil  Shinde Pune
       
Boys  
No. Name  
1 Om Verma Verma Navi Mumbai
2 Amogh Sachin  Damle Pune

 

Challenger Group
Girls
No. Name  
1 Nikita  Anandkumar Vishwase Ahmednagar
2 Sai Rajesh Bhoyar Nagpur
3 Sudipta Senthil Kumar Mumbai
4 Riya Uboveja Pune
5 Madhurima  Sangramsingh   Sawant Pune
6 Sonal Paygonda  Patil Kolhapur
7 Khushi Sahil  Sharma Pune
8 Pari Sagar  Chavan Mumbai
       
Boys
No. Name  
1 Anargha Ganguly Pune
2 Jaishnav Bajirao  Shinde Pune
3 Tanishq Mukesh  Jadhav Pune
4 Cahir Sameer  Warik Mumbai

 

Young Stars Group
Girls
No. Name  
1 Aishwarya  Dayanand Jadhav Kolhapur
2 Nainika Narender Reddy Bendram Solapur
3 Urvee  Ghanshyam Kate Mumbai
4 Aakruti  Narayan Sonkusare Solapur
5 Sejal Gopal Bhutada Nagpur
       
Boys  
No. Name  
1 Samarth Ujjaval Sahita Mumbai
2 Arnav Vijay Paparkar Pune
3 Neel Niranjan Joglekar Pune
4 Vedant Bhasin Mumbai
5 Jash Ashish Shah Mumbai
6 Raghav Pravin Amin Mumbai

 

Rising kids Group
Girls
No. Name
1 Mehak Kapoor Pune
2 Parthsarthi Arun Mundhe Solapur
3 Mrunal Pramod Shelke Pune
4 Hritika Anil Kaple Pune
5 Meha Vipin Patil Mumbai
6 Anusha Mehta Mumbai
7 Riddhi Shinde Mumbai
8 Vrandika Bhagvat Rajput Aurangabad
No. Name
1 Dhron Suresh Mumbai
2 Ayush Yagnesh Poojary Mumbai
3 Shaurya Ghodke Pune
4 Shlok Chauhan Mumbai
5 Ayan Sachin Shetty Mumbai
6 Mannan Ashok Agarwal Pune
7 Shivtej Balaprasad Shirfule Nanded
8 Ahan Sachin Shetty Mumbai

 

Promising Kids
Boys
No. NAME  
1 Patil Daksh Pune
2 Khedekar Darsh Mumbai
3 Hood Namish Pune
4 Suvarna Shounak Kolhapur
5 Shelke Pradnyesh Pune
6 Gaikward Jai Solapur
7 Dudhane Pritviraj Pune
8 Magdum Ram Pune
9 Dakare Atharva Kolhapur
Girls
No. NAME  
1 Davalkar Ritika Kolhapur
2 Patil Rishita Pune
3 Roy Swanika Pune
4 Karekar Ishwari Satara
5 Deshmukh Aarohi Pune
6 Tamang Saumyaa Mumbai
7 Kondkar Ritsa Pune
8 Pathan Eshal Mumbai
11 Ingawale Mishita Kolhapur

 

Selected players are requested to send their email id, mobile number and postal address on mslta@mslta.org.

Our Partners
  • Yonex Sunrise
  • Yonex
Event Associates
  • All India Tennis Association
  • Asian Tennis Fedaration
  • International Tennis Number
  • International Tennis Fedaration